Supermoderní městský stát, který v minulosti ztratil 95 % svého lesa. Příroda je přítomna už pouze v přírodních rezervacích, ale přesto je Singapur označován jako tzv. “The Garden City” z důvodu vysokého úsilí o ekologizaci. Neuvidíte tu proto dopravní zácpy, jezdí zde pouze minimum aut. A už jen proto, že je Singapur označen za nejčistší místa světa, vám návštěvu doporučujeme!

Turismus tvoří velkou část ekonomiky, v roce 2017 přijelo do země více než 17 milionů turistů. V roce 2015 Lonely Planet a The New York Times označili Singapur jako 6. nejlepší světový cíl, který navštívili.

Marina Bay

Záliv nacházející v centrální oblasti Singapuru, ke kterému se váže několik příběhů. A začnu pro mužskou populaci tou nejatraktivnější – Singapore Grand Prix, který je součástí mistrovství světa FIA Formule 1. Odehrává se na okruhu Marina Bay Street. Část okruhu, kde závodníci jezdí, jsme během naší návštěvy viděli poté, co jsme prošli přes Helix Bridge. Konstrukce tohoto mostu byla inspirována dvoušroubovicí DNA.

Marina Bay Sands

2561-pokojový luxusní hotel se 150ti metrovým bazénem umístěným na vrcholu největší veřejné konzolové plošiny. A jak už říkal Kazma ve svém videu One Man Show s názvem Yes Man, můžete se v něm vykoupat, pokud jste v tomto hotelu ubytovaní. Aktuální cena za pokoj na jednu noc je cca 8000 kč – no nestojí ten bazén v oblacích za to?

ArtScience Muzeum – první světové muzeum Artscience

Budova připomíná svým tvarem lotosový květ. Má 21 galerií. Zajímavostí na budově je fakt, že využívá dešťovou vodu (která protéká střechou do jezírka do nejnižšího bodu budovy) pro použití na toaletách. Ekologie na prvním místě!

Esplanade Bridge

261 metrů dlouhý most, který byl vybudován z důvodu rychlejšího přístupu z Marina Centre do finanční čtvti Shenton Way. Od roku 2008 je most také součástí okruhu pro F1 Singapore Grand Prix a musí být po celou dobu trvání závodního víkendu uzavřen.

War Memorial Park

Památník byl pojmenován jako civilní válečný památník. Návrh čtyř pilířů má svůj význam – symbolizují čtyři hlavní rasy lidí žijících v Singapuru. Na základnu památníku byla napsána slova  ve čtyřech jazycích  (anglicky, mandarínsky, malajsky a tamilský). Slova “Památník civilních obětí japonské okupace 1942-1945”.

Letní Olympijské Hry mládeže 2010

První ročník Olympijských her mládeže hostil Singapur, který při závěrečném hlasování porazil Moskvu. Jde o mezinárodní multi-sportovní a kulturní akci mládeže v duchu Olympijských her. Nejúspěšnějším národem byla Čína.

Supertree Grove

Jsou to kontrukce ve tvaru stromů, které dominují Garden by the Bay. Měří 25 – 50 metrů a plní celou řadu funkcí např. výsadbu, stínování, ale také práci tzv. ekologických motorů. Konstrukce jsou domovem enkláv unikátních a exotických kapradin, vinic, orchidejí a také rozsáhlé sbírky bromeliadů. Jsou vybaveny ekologickými technologiemi, které napodobují ekologickou funkci stromů. V noci Supertrees ožívají světelnou a hudební show nazvanou OCBC Garden Rhapsody.

Za kulturou a kuchyní dle toho, co preferujete: Čína – Čínská čtvrť, Indie – Little India, Malajsie a Arábie – Kampong Glam

V oblasti Bras Basah (východně od Orchad) se nachází koloniální jádro s historickými budovami a muzei.

Příroda

Zoo Singapur, noční safari, ptačí park Jurong a botanická zahrada se nacházejí na severu a západě. Pokud však chcete vidět opravdovou přírodu, vydejte se d přírodní rezervace Bukit Timah (ve stejné čvrti jako Zoo Singapur) – má více druhů rostlin než celá Severní Amerika. Pulau Ubin, ostrov mimo vesnici Changi na východě, je vzpomínkou na venkovský Singapur.

Chrámy a náboženská místa

Za návštěvu stojí zejména: obrovský Kong Meng San Phor Kark, barevný hinduistický chrám Sri Mariamman v čínské čtvrti, psychedelický barmský buddhistický chrám v Balestieru, jeden z nejstarších chrámů hokkien v chrámu Thian Hock Keng a majestátní Masjid Sultán v Arabské ulici.