Sim karty

Všeobecně jsou zde tarify (narozdíl od okolních asijských států) drahé. Mezinárodní telefonní číslo pro Singapur je 65. Mezi 3 hlavní operátory patří: SingTel, StarHub a MobileOne (M1). Pokrytí je v celé zemi vynikající. Předplacené SIM karty seženete např. v prodejnách 7-Eleven, obchodech s telefony a směnárnách. Při nákupu musíte ještě předložit cestovní pas.

Místní telefonní hovor stojí mezi $ 0.05 – $ 0.25 / minutu, zatímco místní textová zpráva (SMS) asi $ 0.05. Pro mezinárodní hovor ze Singapuru vytočte přístupový kód 001 (SingTel), 002 (M1) a 008 (StarHub), následovaný kódem země, směrovacím číslem a číslem oblasti.

Veřejné telefony najdete ve většině stanic MRT.

Odkaz na web. stránky SingTel – https://www.singtel.com/personal/products-services/mobile/prepaid-plans/hi-tourist

Odkaz na web. stránky StarHub – https://www.starhub.com/personal/mobile/mobile-phones-plans/prepaid-cards/travel-sim.html

Odkaz na web. stránky MobileOne – https://www.m1.com.sg/personal/mobile/prepaidmobile/mcard#tab7

Internet

Internetové kavárny zde nejsou tolik rozšířené, jelikož mají místní obyvatelé přístup k internetu doma, v práci nebo ve škole. Pokud ale potřebujete internet, zajděte do Little India nebo příměstských center. Veřejné knihovny nabízejí přístup k internetu za 0,03 SGD / minutu nebo 1,8 SGD / hodinu.

Celostátní bezplatný systém Wireless @ SG je v provozu a návštěvníci mají možnost ho využít. Musí se však zaregistrovat a obdržet heslo prostřednictvím e-mailu nebo mobilního telefonu. Aktuální seznam hotspotů naleznete na webu Infocomm Development Authority. Bezplatné wifi mimo jiné nabízí většina prodejen McDonald, kavárny Coffee Bean a Starbucks.

Elektřina 

V Singapuru jsou zástrčky a zásuvky typu G. Standardní napětí je 240 V a standardní frekvence je 50 Hz.

Typ G – tento typ je britského původu. Zásuvka funguje pouze s konektorem G.

Pošta – SingPost

SingPost má pobočky po celém ostrově s otevírací dobou od 8:30 do 17:00 hod. v pracovních dnech a od 8:30 do 13:00 hod. v sobotu. V neděli je zavřeno. Pobočka Changi Airport T2 je otevřena denně od 6:00 do 23:59 hod., zatímco pobočka Killeney Rd je ve všední dny otevřena do 21:00 hod. a v neděli od 10:00 do 16:00 hod. Služba je rychlá a spolehlivá. Pohlednice stojí 50 centů a poštovní známky lze zakoupit v samoobslužných SAM automatech na mnoha stanicích MRT.

Malé balíky do 2kg stojí $ 3,50 / za 100g (letadlem). Pokud byste chtěli odesílat balíky větší, můžete využít služby DHL.

Odkaz na web. stránky SingPost – https://www.singpost.com/