Doprava v Singapuru je hlavně pozemní. Mnoho částí Singapuru, včetně ostrovů jako je Sentosa a Jurong Island je dostupný po silnici. Druhá nejčastější forma dopravy je vlaková. Hlavními dopravci jsou Mass Rail Transit a Light Rail Transit. Hlavní ostrov Singapuru je s ostatními ostrůvky spojen trajektem.

Letadlem

Singapur je největším leteckým uzlem v jihovýchodní Asii. Národním dopravcem je Singapore Airlines a její regionální pobočky SilkAir. Dalšími významnými dopravci jsou AirAsia a FireFly provozující lety do Evropy, Středního východu, Austrálie, Severní Ameriky, Jižní Afriky a na Nový Zéland.

Singapur je velmi populární jako zastávka tzv. “Kangaroo Route” mezi Austrálií a Evropou, s leteckými společnostmi KLM, Mann Travel, British Airways, Etihad Airways a Emirates.

Letiště Changi

Je hlavní regionální letiště v zemi a bylo ohodnoceno jako „nejlepší letiště na světě“. Dle hodnocení je velké, příjemné, dobře organizované a s rychlou distribucí zavazadel. Letiště je rozděleno do tří hlavních terminálů (T1, T2 a T3) a nového čtvrtého terminálu, T4. Ten slouží především leteckým společnostem s nepřetržitými lety.

Transfery mezi terminály jsou naštěstí snadné, protože jsou spojeny s bezplatnou službou Skytrain, kterou lze využít bez průchodu imigrační kontroly. T2 slouží pro odlety do destinací v jihovýchodní Asii, indickém subkontinentu, na Středním východě a v Africe. T3 slouží pro všechny ostatní destinace. Pokud pojedete na letiště taxíkem, je dobré řidiči oznámit do jaké destinace letíte, aby věděl na jaký terminál vás má odvézt. Na rozdíl od většiny ostatních letišť zde nejsou oddělené zóny pro cestující před odletem a po příletu. Výjimkou je nový čtvrtý terminál T4, který je od ostatních oddělen a má zóny oddělené.

Mezi T2 a T 4 jezdí bezplatná 24hodinová kyvadlová doprava a cesta trvá přibližně 10 minut. Cestující pak mohou využít bezplatnou službu Skytrain.

Pokud v Singapuru přestupujete a máte spoustu času, určitě se na letišti nebudete nudit. Každý terminál má jedinečný design a spoustu atrakcí. T2 má vnitřní zahradu, prostor pro poslech hudby s pohovkami a osvětlením, počítačovou hernu, malé kino, placené masáže a samozřejmě spoustu obchodů bez cla. T3 má motýlí zahradu. T1 má naopak bazén za 13,91 SGD a vířivku, obě otevřené do 23:00. T4 se chlubí mini divadelním představením s názvem “Peranakan Love Story”. Ve všech terminálech je také zdarma přístup k internetu.

Veřejná doprava

Singapur má podle studie londýnské poradenské firmy Credo jednu z cenově nejvýhodnějších sítí veřejné dopravy na světě. Systém veřejné dopravy je velmi přehledný a i taxíky jsou za velice rozumné ceny. Pokud se zde zdržíte, můžete si vyřídit the Singapore Tourist Pass, která funguje na stejném principu jako “Lítačka”. Zakoupit ji můžete u vybraných stanic MRT (včetně Changi Airport). Zahrnuje neomezené cestování na MRT a non-premium autobusy, stojí $ 10 na 1 den, $ 16 na 2 dny, nebo $ 20 na 3 dny (navíc musíte zaplatit $ 10, které vám při návratu karty vrátí). Díky kartičce můžete získat i nějaké slevy do obchodů a atrakce. Průkazy jsou platné do konce provozních hodin v den jejich uplynutí. Jednorázové jízdenky lze zakoupit pro MRT i autobusy. Kromě hotovosti je možné použít bezkontaktní čipovou kartu s názvem EZ-Link, která slouží k úhradě jízdného autobusu a MRT.

Silniční doprava

Singapur je spojen dvěma pozemními přechody do Malajsie. Causeway je velmi populární a vytížený vstupní bod spojující Woodlands a Johor Bahru. Přijet můžete autobusem, vlakem, taxíkem nebo autem. Překročení hranice není možné pěšky, protože Malajsie posunula svůj celní a imigrační komplex o 2 km dále do vnitrozemí.

Druhá křižovatka mezi Malajsií a Singapurem, známá jako Second Link, byla postavena mezi Tuasem a Tanjung Kupangem. Tento bod není tak vytížený, používá ho jen pár autobusových dopravců a doporučuje se, pokud do Singapuru přijedete autem.

Autobusem

Do / Z Malajsie: spojení přes Woodlands nebo Tuas. Mezi hlavní operátory patří:

 • KKKL – výchozí bod v Katong V, jednosměrný lístek stojí 30 SGD, má dobrý prostor pro nohy a bezplatnou WiFi.
 • Aerolin – odjezd z HarbourFront Center do Kuala Lumpur a Petaling Jaya, jednosměrný lístek stojí 47 SGD, na palubě dostanete jídlo a mají zásuvky.
 • First Coach – odjezd je z náměstí Novena do Kuala Lumpur, při překračování hranic využívají přechod Tuas, jednosměrný lístek stojí 33,55 SGD a mají dobrý prostor pro nohy.
 • NiCE – více než 20 odjezdů ze staré železniční stanice v Kuala Lumpur. Možnost vybrat si mezi 2-patrovým autobusem s 27 místy za 80 MYR a luxusním autobusem s 18 místy za 88 MYR. Odjezdy jsou z Copthorne Orchid Hotel na Dunearn Rd.
 • Transnasional – největší autobusový dopravce v Malajsii nabízející přímé autobusy ze Singapuru. Odjezd je z Lavender St. Můžete si vybrat mezi autobusy Executive za 80 MYR a Economy za 35 MYR.

Obecně platí, že čím více si zaplatíte, tím rychleji a pohodlněji pojedete. Dražší autobusy odjíždějí včas, využívají druhý přechod přes hranice – Tuas.

Do / z Johor Bahru:

Linka – zastávka v Singapuru – zastávka v Johor Bahru – cena

Link CW1 – Kranji MRT – Larkin – $ 1,50
Link CW2 – Queen St – Larkin – $ 3,50
Link CW3 – Jurong East MRT – Bukit Indah – $ 4
Link CW4 – Pontian Link – Jurong East MRT – $ 4
Link CW5 – Newton Circus – Larkin – $ 3,30
Link CW6 – Boon Lay – Bukit Indah – $ 4
Advance Coach AC7 – Yishun MRT – CIQ – $ 2,50
Transtar TS1 – Changi Airport – CIQ – $ 10
Transtar TS8 – Resorts World Sentosa – CIQ – $ 7
SBS 170 (red plate) – Queen St Kranji – Larkin – $ 2,50
SBS 170X (blue plate) – Kranji MRT – JB Sentral $ 2
SBS 160 – Jurong East MRT via Kranji – JB Sentral $ 2,50
SMRT 950 – Woodlands MRT via Marsiling – JB Sentral $ 2,20
Singapur – Johor Express – Queen St – Larkin – $ 3,30

Autobusy spojují všechny kouty Singapuru, ale cestování bývá pomalejší. Výhodou je fakt, že si můžete během jízdy prohlédnout mnoho krásných míst. Jízdné si můžete zakoupit v autobusu (platí se hotově) a nejjednodušší domluva bude, když řidiči sdělíte cíl cesty a on vám řekne cenu.
Po půlnoci v pátek, v sobotu a před svátkem je v provozu služba NightRider, která jezdí kolem hlavních čtvrtí nočního života (Boat Quay, Clarke Quay, Mohamed Sultan a Orchard). Za jízdné se platí 4 SGD. The Singapur Tourist Pass zde neplatí.

Dopravci – SBS Transit, SMRT Buses, Tower Transit Singapore, Go-Ahead Singapore

Více informací o autobusové dopravě naleznete na: http://www.gothere.sg

Aplikace Grab, Ryde, Go Jek

Vzhledem k faktu, že taxíky jsou všeobecně těžko dostupné, můžete využít podobné taxi služby přes aplikace Grab, Ryde nebo Go Jek, u kterých před nástupem uvidíte i cenu.

Trishaw – Taxi tříkolky

Najdete je kolem řeky Singapuru a v čínské čtvrti. Krátká jízda stojí 10 – 20 SGD a hodinová 50 SGD / osobu.

Na kole / na koloběžce

Díky sdíleným kolům přes aplikace OFO a MOBIKE SINGAPORE je tento způsob dopravy po Singapuru je rok od roku populárnější. Kola lze snadno nalézt na hlavních pěších zónách (autobusové zastávky, blízko nákupního centra) a lze si je pronajmout za velmi příznivou cenu. Na kole můžete přejet i hranice do Malajsie, ale je zakázáno s nimi jezdit na dálnicích.

Koloběžky jsou především užitečné v okolí Riverside, kde se nachází Clarke Quay, Boat Quay, Parliament House, Nejvyšší soud, Merlion a War Memorial Park. Navíc je to pohodlný způsob dopravy v kombinaci s veřejnou dopravou. V porovnání s kolem, si koloběžku můžete složit a vzít s sebou do MRT a také je povoleno jezdit na chodnících (musíte však během jízdy dávat pozor na chodce).

Vlakem

Malayan Railway nebo KTMB provozuje kyvadlovou dopravu mezi Woodlands Train Checkpoint v Singapuru a JB Sentral v Johor Bahru. Vlaky mají vlastní vyhrazené imigrační oddělení a kontroly.

Služba Shuttle Tebrau provozuje 17 cest denně z JB Sentral a 14 cest z Woodlands:

 • JB Sentral to Woodlands: 05:00, 05:25, 05:55, 06:20, 07:30, 08:40, 09:50, 11:20, 12:50, 14:20, 15:30, 16:40, 17:50, 19:00, 20:10, 21:20, 22:30 hod.
 • Woodlands to JB Sentral: 07:20, 08:30, 09:40, 10:50, 12:20, 13:50, 15:20, 16:30, 17:40, 18:50, 20:00, 21:10, 22:20, 23:30 hod.

Gaty jsou otevřeny 30 minut před každým odjezdem a zavírají 10 minut před odjezdem. Fotografování a nahrávání videí je ve vlaku zakázáno. Jednosměrné jízdenky jsou za 5 MYR (SGD 1,67) ve směru JB – Woodlands a za 5 SGD ve směru Woodlands – JB. Zpáteční jízdenky jsou za dvojnásobek dle původního místa tzn. ve směru JB – Woodlands -JB za 10 MYR (SGD 3,33) a ve směruv Woodlands -JB – Woodlands za 10 SGD. Jízdenky lze zakoupit 30 dní dopředu, a to buď osobně na pokladních přepážkách KTMB nebo online prostřednictvím internetových stránek KTMB e-ticketing. Doporučujeme rezervaci předem, protože jsou služby velice populární.

Cesta do / z Woodlands Train Checkpoint

 • Autobus z / do MRT: autobusy spojující Train Checkpoint a zastávky Kranji, Marsiling a Woodlands MRT. Nejbližší stanice je Marsiling (1,6 km), ale více autobusů jezdí do Woodlands. Ze stanice MRT si ověřte, aby autobus jel na Woodlands Train Checkpoint (řidiči vám rádi odpoví, zda jede do KTM station).
 • Autobus z / do města: na zastávce Train Checkpoint jezdí SBS 170, která jede přes zastávku Kranji MRT do Queen St. a v opačném směru pčes zastávku Larkin Sentral v Johor Bahru.

MRT (Mass Rapid Transit) a LRT (Light Rail Transit) jsou vlaky tranzitního systému Singapuru. Jedná se o levný a velmi spolehlivý způsob dopravy a síť pokrývá většinu zajímavých míst. EZ-link nebo sítě FlashPay farecards jsou nejjednodušší a nejoblíbenější způsoby využití MRT. Všechny vlakové linky využívají bezkontaktní RFID jízdenky. Jednorázové jízdenky můžete zakoupit v automatu na jízdenky, které jsou umístěny před turnikety a stojí od 0,80 do 2,20 SGD. Stanice MRT jsou čisté a vybaveny toaletami zdarma.

MRT má 5 hlavních linek o celkové délce 198,6 km se 119 stanicemi.

 • The North South Line – provozováno dopravcem SMRT Trains
 • East West Line – provozováno dopravcem SMRT Trains
 • Circle Line – provozováno dopravcem SMRT Trains
 • North East Line – provozováno SBS Transit
 • Downtown Line – provozováno SBS Transit

Lodí

Trajekty spojují Singapur se sousedními indonéskými ostrovy Riau a malajským státem Johor Bahru. Singapur má 5 trajektových terminálů, které obsluhují mezinárodní trajekty: HarbourFront (dříve World Trade Center) v blízkosti Sentosy, Marina Bay Cruise Center v Marina Bay, Tanah Merah Ferry Terminal na východním pobřeží a Changi Point na východní straně ostrova v blízkosti letiště.

Příjezd do / z přístaviště trajektu:

 • HarbourFront FT: Nachází se vedle stanice HarbourFront MRT.
 • Marina Bay Cruise Center: Kyvadlová doprava na stanici Marina Bay MRT je jasnou volbou.
 • Tanah Merah FT: Vystupte ve stanici MRT Bedok a pokračujte autobusem č. 35 na trajektový terminál.
 • Changi FT: Bohužel není v blízkosti žádná autobusová doprava a musíte si vzít taxi z Changi Villange nebo Tanah Merah MRT.
 • Changi Point FT: Autobusem č. 2, 29 nebo 59 do autobusového terminálu Changi Village a pěšky do terminálu trajektu.

Tzv. bumboats na řece Singapuru, nabízí jízdu od $ 3. Pokud budete mít zájem o plavbu s výhledem na panorama mrakodrapu CBD, cena začíná od 13 SGD. Plavby se provozují také z Changi Village k Pulau Ubin (jednosměrná jízdenka za 2,5 SGD).

Plavby

Star Cruises nabízí vícedenní plavby ze Singapuru do míst v celé jihovýchodní Asii s odjezdem z HarbourFront FT. Itineráře se značně liší a mění, ale společné destinace zahrnují Melaku, Klang (Kuala Lumpur), Penang, Langkawi, Redang a Tioman v Malajsii, stejně jako Phuket, Krabi, Ko Samui a Bangkok v Thajsku. Dále je několik plaveb každý rok na ostrovy Borneo (Malajsie), Sihanoukville (Kambodža), Ho Chi Minh City (Vietnam) a dokonce i do Hong Kongu.