V Singapuru je jídlo vnímáno jako klíčové pro národní identitu sjednocující kulturu. Jídlo je častým tématem konverzace mezi místními. Najdete zde také kvalitní čínskou, malajskou, indickou, japonskou, thajskou, italskou, francouzskou i americkou kuchyni. Každoročně se v červenci slaví Food Festival.

Většina pokrmů se jí vidličkou a lžící (vidlička v levé ruce a lžíce v pravé). Nudle a čínská jídla se jí hůlkami, zatímco malajské a indické pokrmy můžete jíst pravou rukou.

Z důvodu mnoha rozdílných náboženských vyznání mějte na paměti několik stravovacích omezení. Muslimové nejí vepřové maso a konzumují potraviny s označením HALAL. Hinduisté nekonzumují hovězí maso. A žije zde také významná skupina vegetariánů a veganů.,

Singapurská kuchyně

Místní kuchyně je rozdělena na 5 částí: maso, mořské plody, rýži, nudle a dezert, ale proslulá je především mořskými plody. Kuchyně je jedinečnou kombinací malajských, čínských, indických a západních prvků. Níže je uvedeno několik nejoblíbenějších pokrmů.

Chilli crab – krab naplněný kořeněnou lepkavou, pikantní chilli omáčkou.

Kaya – pomazánka vyrobená z vajec a kokosu. Podáváme na toastu k snídani se silnou sladkou kávou (kopi).

Laksa – pravděpodobně nejznámější singapurský pokrm (bílé nudle ve smetanové, kokosové polévce s kari, přelité srdcovkami nebo krevetami).

Mee siam – nudle z rýžové mouky podávané ve sladkokyselé polévce z tamarindu, sušených krevet a kvašených fazolí.

Popiah – čerstvé nebo smažené jarní závitky. Náplň se připravuje z vařeného tuřínu, smaženého tofu, vepřového masa a krevet.

Čínský rojak – salát z ananasu, bílého tuřínu, okurky, tau pok (smažený tvaroh) s tenkými drobnými kousky bunga kantanu (zázvoru), s omáčkou z krevetové pasty a cukru, posypaný drcenými arašídy.

Indický rojak – se skládá hlavně ze smažených lívanců z mouky a různých luštěnin s okurkou, tofu, sladkými a pikantními omáčkami.

Satay bee hoon – rýžové nudle podávané s arašídovou a chilli omáčkou.

Mee rebus – pokrm z vaječných nudlí s pikantní, lehce sladkou omáčkou, vařeným vejcem a limetkou.

Mee soto – kuřecí polévka s čistým vývarem, drcenými kuřecími prsíčky a vaječnými nudlemi.

Nasi lemak – rýže vařená v kokosovém mléce, podávaná s ančovičkami, arašídy, plátky okurky a chilli.

Otah / Otak – směs mletých ryb, kokosového mléka, chilli a dalšího koření. Směs se griluje v banánovém nebo kokosovém listu a obvykle se podává k ostatním pokrmům jako příloha.

Bak chor mee – nudle s mletým vepřovým masem, smaženými ančovičkami, zeleninou a chilli omáčkou.

Bak kut teh – vývar z vepřových žeber, podávaný s bílou rýží a nakládanou zeleninou.

Chee cheong fun – oblíbená snídaně připravená z rýžových nudlí s omáčkou, se smaženým masem, rybími koulemi nebo smaženým tofu.

Hainanese chicken rice – dušené nebo pečené kuře ochucené sojovou omáčkou a sezamovým olejem podávané s rýží, vývarem a chilli omáčkou.

Hokkien mee – polévka se smaženými světlými nudlemi a mořskými plody.

Steamboat – tzv. horký kotlík. V restauraci vám donesou hrnec s vývarem na stolním hořáku, do kterého přidáváte dle chuti maso, ryby a zeleninu. Po uvaření si vývar přilijete do misky k nudlím nebo rýži.

Tau huay – mísa tofu tvarohu v sirupu. Jedná se o tradiční čínský dezert, který se podává teplý i studený.

Nejmenší ze tří velkých etnických skupin v této oblasti mají nejmenší dopad na místní kuchyni Indové. Delikátní a autentické indické jídlo najdete v Little India.

Dezerty

Chendol – se připravuje ze zelených nudlí, fazolí, palmového cukru a kokosového mléka.

Ice kachang – ledová tříšť se sladkými červenými fazolemi. Můžete narazit i na bohatší verzi, do které se přidává gula melaka (palmový cukr), želé, kukuřice, kondenzované mléko nebo kokosový krém.

Kuih (nebo kueh) – pečený “koláč” připravený z kokosového mléka, strouhaného kokosu, lepkavé rýže nebo tapioky.

Pisang goreng – smažený banán.

Co se týče příchutí zmrzliny, tak zde můžete ochutnat např. durianovou nebo červené fazole. Specialitou je zmrzlina podávaná v chlebu.

Ovoce

Po celý rok je možné konzumovat několik druhů tropického ovoce. Nejznámější je DURIAN, který produkuje charakteristický zápach. Mezi další oblíbené patří mangosteen, jackfruit, longan, liči, rambutan, soursoup, ananas a mango. Některé se používají jako přísady do pokrmů.

Nápoje

Pokud si objednáte místní kopi (malajské slovo pro “kávu”) nebo teh (“čaj”), připravte se na fakt, že se tyhle nápoje servírují s lžící cukru nebo sladkým kondenzovaným mlékem. Pokud chcete pouze šálek kávy nebo černého čaje bez cukru a mléka, poproste obsluhu o kopi-O kosong nebo teh-O kosong! Pokud chcete studenou variantu s ledem, stačí přidat peng na konci názvu (kopi-O-peng, teh-peng). Cena je okolo 1 SGD.

Kde se najíst

Nejlevnější a nejoblíbenější místa jsou tzv. hawker centra. Ceny jsou nízké ($ 2-5 za jídlo), hygienické standardy vysoké (každý stánek má vystavené zdravotní osvědčení, které jej klasifikuje od A do D).

Každý okres v Singapuru má vlastní hawker centra a ceny se trochu liší. Newton Circus (Newton MRT), Gluttons Bay a Lau Pa Sat v centru, jsou nejoblíbenější, ale neznamená to, že jsou i nejchutnější. Mnoho vynikajících stánků je umístěno v rezidenčních čtvrtích daleko od turistických oblastí a nejsou nijak propagovány v mediích. Nejlepší způsob, jak tyhle stánečky najít, je zeptat se místních obyvatel (ne průvodců!). Dobrým příkladem je Old Airport Road Food Center v rezidenční čtvrti v blízkosti stanice Dakota MRT.

Ocenění

V roce 2016, Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice a Noodle and Hill Street Tai Hwa Pork Noodle, se staly prvními pouličními stánky s jídly, které byly oceněny Michelinskou hvězdou.

V roce 2011 byly čtyři singapurské pokrmy zařazeny do seznamu 50 nejchutnějších potravin světa. Umístění získalo Chicken Rice Hainanese, Chili Crab, Katong Laksa a Roti Prata.