A je to tu! Opět stojíme před dveřmi nových hostitelů a máme smíšené pocity. Jak to půjde, zda si padneme do oka, jestli si budeme rozumět atd….ale pokud se jednou rozhodnete pro dobrovolničení, tak jsou nejisté pocity toho nedílnou součástí – tedy alespoň pro nás. Nakonec se ukázalo, že jsme měli u výběru opět šťastnou ruku. Přivítala nás usměvavá Jess s malou Stevie v ruce a později jsme se seznámili i s Warrenem. Věkově jsme si s nimi podobni a malé Stevie je kolem 10 měsíců, takže si opět užíváme domácnost v batolecím období.

Naši hostitelé Jess a Warren

Velký obdiv k tomu, že se rozhodli před několika lety koupit starou nádražní halu a kompletně ji zrenovovat na rodinný dům. Pro vaši představu to není úplně typický dům, ale musím říct, že i mě se tento styl bydlení líbí, a když to někomu vyhovuje, tak proč ne 🙂 Za vstupní chodbou je obrovská hala, kde se nachází obývací pokoj, jídelna, pracovna a dětský koutek. Zvlášť v místnosti je koupelna, kuchyň a jeden malý pokojík, který je toho času náš. V patře mají ložnici. A protože je stále co vylepšovat, naše pomoc se jim hodí.

Hodinový manžel, hospodyňka&chůva

Na úvod nás čekalo malování vstupní haly, což nám trošku připomnělo Asii, kde jsme celkově vymalovali asi 30 místností, ale každá zkušenost se při dobrovolničení hodí. Dále Martin obrousil a zrenovoval dřevěný stůl (a protože se vše dělalo v té jedné místnosti, na mě čekal úklid – především utírání prachu a luxování). Martin nainstaloval do chodby nové lino a světlo, opravil skříňku, vyměnil rozbitou zářivku, pověsil obrazy atd. Já naopak zastávám pozici ženy v domácnosti takže je pro mě typické mytí a úklid nádobí, pomoc v kuchyni, úklid koupelny, luxování, stlaní postelí, žehlení, praní prádla, spravování věcí atd.

Navíc si ještě užívám roli (jak já ji nazývám – chůvy k pohledání), takže když je potřeba, hlídám malou Stevie, krmím ji, když se jede nakupovat, nosím ji v kšírkách apod. Asi za největší projev důvěry považuji to, že nás Jess jednou poprosila, jestli bychom malou Stevie večer na cca 20 minut pohlídali, aby s Warrenem mohli vyrazit ven jen oni dva nedaleko od domova na rychlý drink. Pro spoustu lidí je to možná něco nepředstavitelného, že by svěřili svoje dítko někomu cizímu (např. pokud ho znají třeba týden), ale musím říct, že tady mají ti lidé velkou důvěru a navíc jsou hrozně ochotný pomoct, když si tu s něčím nevíte rady. 

Jako feedback musím poděkovat Stevie za to, že díky tomu, jak na ní rodiče mluví pomalu a spoustu věcí jí ukazují a popisují, je to výborné procvičování angličtiny a učení nových slovíček.

A ještě jedna maličkost na závěr: práci jsme měli domluvenou na 2 týdny, ale Jess s Warrenem se nás ptali, zda máme další plány, protože jsou s námi moc spokojení. No a protože jsme nic v plánu zatím neměli a dobrovolničení u nich doma se nám líbí, rozhodli jsme se jejich nabídku přijmout a zůstat tu až do 19.srpna.

Kategorie: Blog